Sestdiena, 20.aprīlis

redeem Mirta, Ziedīte

arrow_right_alt Latvijā

Par Ušakova vēstuļu publiskošanu prasa 200 stundas piespiedu darba

© F64

Krimināllietā, kur portāla "kompromat.lv" pārstāvis Leonīds Jākobsons apsūdzēts saistībā ar Rīgas mēra Nila Ušakova (S) elektroniskā pasta vēstuļu publiskošanu, apsūdzētajam lūdz piespriest 200 stundas piespiedu darba.

Tāpat, ja spriedums tiks apmierināts, tad par labu cietušajam - Rīgas mēram - tiek prasīts piedzīt 14 000 eiro kompensāciju.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas pārstāve Oksana Hvostova, patlaban lietā ir pasludināts pārtraukums līdz 31.maija plkst.13. Jākobsons piebilda, ka 31.maijā viņš teiks savu pēdējo vārdu.

Jākobsons aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka prokurore Vita Ozoliņa nolēmusi precizēt apsūdzību, nemainot apsūdzības pantu. Prokuratūras preses pārstāve Kristīne Sutugina aģentūrai LETA paskaidroja, ka apsūdzētajam Jākobsonam tika grozīta apsūdzība, nemainot noziedzīgā nodarījuma kvalifikāciju.

Jau ziņots, ka Jākobsonam apsūdzība uzrādīta pēc Krimināllikuma 144.panta 1.daļas - par korespondences, pa telekomunikāciju tīkliem pārraidāmās informācijas un citas informācijas noslēpuma pārkāpšanu. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz trim gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 50 minimālajām mēnešalgām. Apsūdzētais Jākobsons savu vainu neatzīst.

Izmeklējot kriminālprocesu par Ušakova elektroniskā pasta uzlaušanu, Valsts policija 2011.gada decembrī veica kratīšanu portāla "kompromat.lv" pārstāvja Jākobsona dzīvesvietā Rīgā. Kratīšanas laikā tika izņemti vairāki datu nesēji un divi datori. Policisti Jākobsonu uz 48 stundām aizturēja.

Kriminālprocesu policija sāka 2011.gada 23.novembrī pēc Ušakova iesnieguma saņemšanas.

Portālā "kompromat.lv" tika publicētas Ušakova 2008.gada e-pasta vēstules, kas tika sūtītas toreizējam Krievijas vēstniecības padomniekam Aleksandram Hapilovam. Ušakovs tobrīd bija 9.Saeimas deputāts, savukārt Hapilovs strādāja par Krievijas vēstniecības padomnieku, taču 2009.gadā viņš pameta darbu Latvijā.

Jākobsons iepriekš apgalvoja, ka, publicējot daļu Ušakova sarakstes, viņš darījis sabiedrībai zināmus būtiskus faktus un tas ir viņa kā žurnālista pienākums.

Vairākus mēnešus pēc Jākobsona aizturēšanas divi nezināmi uzbrucēji 2012.gada 29.martā viņam savainoja seju Rīgā, Čaka ielas 47.nama kāpņutelpā.