Piektdiena, 19.aprīlis

redeem Fanija, Vēsma

arrow_right_alt Pasaulē

Samsung paziņo Galaxy Note7 masveida aizdegšanās cēloņus

© publicitātes

Īpaša izmeklētāju komanda beidzot sniegusi savu atzinumu par to, kas bijis par iemeslu tam, ka jaunais viedtālrunis Galaxy Note7 izrādījās cilvēku veselībai bīstams.

Viens no pasaules moderno tehnoloģiju flagmaņiem, dienvidkorejiešu kompānija Samsung, pērnā gada rudenī piedzīvoja rūgtu pieredzi. Samsung pilnībā nācās pārtraucis sava jaunākā viedtālruņa Galaxy Note7 ražošanu. Miljoniem jau pārdoto ierīču bija jāatsauc, jo tās izrādījās bīstami nedrošas - varēja aizdegties.

ASV pērn rudenī ziņoja par 92 akumulatoru pārkaršanas gadījumiem. 26 gadījumos no tiem cilvēki bija guvuši apdegumus un 55 gadījumos radušies bojājumi īpašumam, tostarp izcēlušies ugunsgrēki automobiļos un garāžās.

Samsung Electronics Mobilo komunikāciju biznesa prezidents DJ Koh šodien Korejā iepazīstināja ar Galaxy Note7 izmeklēšanā konstatēto. Lai prezentētu neatkarīgās izmeklēšanas rezultātus, viņam pievienojās trīs neatkarīgu ekspertu organizācijas - UL, Exponent un TUV Rheinland.

Visās vairāku mēnešu garumā veiktajās pārbaudēs secināts, ka Note7 starpgadījumu cēlonis ir tā akumulators. Tā kā Samsung saviem partneriem izstrādāja nosacījumus Note7 akumulatora specifikācijai, viedtālruņu ražotājs uzņemas atbildību par nespēju pilnībā identificēt un pārbaudīt akumulatoru dizaina un ražošanas procesa problēmu pirms Note7 laišanas apgrozībā.

Pamatojoties uz detalizētu skarto akumulatoru analīzi, noskaidrots, ka divu dažādo akumulatoru (A akumulatora no pirmās partijas un B akumulatora no otrās partijas) problēmas izraisīja divi atšķirīgi faktori:

· A akumulatoram bija bojāta augšējā labā stūra daļa, kā rezultātā radās elektroda novirze, kas pavājināja atdalošo slāni starp diviem elektrodiem, izveidojot vairākus ceļus iespējamam īssavienojumam.

· B akumulatoram bija izkusis varš negatīvā elektroda zonā, kas saskaras ar pozitīvā elektroda pievadiem, norādot uz to, ka īssavienojums bija noticis šajā vietā.

“Mēs ceram, ka šis gadījums kalpos par iespēju uzlabot litija-jonu akumulatoru drošību ne tikai mūsu uzņēmumā, bet arī visā industrijā. Mēs aktīvi dalīsimies ar to, ko esam iemācījušies, lai sniegtu savu ieguldījumu drošības jomā,“ saka Samsung Electronics Baltics Telekomunikāciju vadītājs Māris Ķikāns.

“Mēs esam veikuši virkni uzlabojošu pasākumus, lai atgūtu klientu uzticību, tostarp produktu plānošanas posmā ieviesām daudzpakāpju drošības protokolu un 8 soļu akumulatora drošības pārbaudi. Mēs virzīsimies uz priekšu ar pilnveidotiem un uzlabotiem drošības standartiem,” norāda Māris Ķikāns.

Izmeklēšanā tika pārbaudīta ikviena Galaxy Note7 detaļa, tostarp aparatūra un programmatūra, un ar tām saistītie procesi - montāža, kvalitātes nodrošināšanas pārbaudes un loģistika. Speciāli uzbūvētajās testēšanas telpās kopumā aptuveni 700 Samsung pētnieki un inženieri atkārtoja starpgadījumus, pārbaudot vairāk nekā 200 tūkstošus pilnībā samontētu ierīču un vairāk nekā 30 tūkstošus akumulatoru, tādējādi skaidrojot situācijas cēloni.

8 soļu akumulatora drošības pārbaude

Samsung ievērojami pastiprinājis drošības un kvalitātes nodrošināšanas procesus ar jauno 8 soļu akumulatora drošības pārbaudes sistēmu. Šī sistēma ietver:

- Izturības testu - uzlabota akumulatora caurduršanas testēšana, testēšana pie augstām un zemām temperatūrām un pārlādēšanas, kā arī cita veida izturības testi;

- Vizuālo pārbaudi - vizuāla akumulatora pārbaude, salīdzinot to ar paraugiem, kas ir apstiprināti saskaņā ar standartizētiem un objektīviem kritērijiem;

- Rentgena pārbaudi - rentgena testu veikšana, lai pārbaudītu visas iespējamās akumulatora problēmas, piemēram, elektroda novirzi, kas tika atklāta kā viens no cēloņiem Note7 starpgadījumam;

- Izjaukšanas testu - akumulatora šūnu izjaukšana, lai veiktu detalizētu vispārējās kvalitātes pārbaudi, ieskaitot akumulatora savienojumu lodējumus un izolējošā slāņa stāvokli;

- TVOC testu - izpētes testa veikšana, lai atklātu vismazāko noplūdes iespēju akumulatora sastāvdaļu un gatavas ierīces līmenī;

- ΔOCV testu - akumulatora stāvokļa izpēte, pārbaudot sprieguma izmaiņas pie normālas temperatūras;

- Uzlādes un izlādes testu - jauna plaša mēroga uzlādes un izlādes testu veikšana visām ierīcēm, kas aizsākta līdz ar Note7 starpgadījuma izmeklēšanu;

- Paātrinātu lietošanas testu - telefona piecu dienu testēšana, kas līdzvērtīga telefona lietošanai reālos apstākļos divu nedēļu garumā.