U18 puiši izslēdz Beļģiju un otrajā kārtā iesoļo ar 1-1

© Sportacentrs.com

Latvijas U18 vīriešu basketbola izlase sestdien, 26. jūlijā, izcīnīja otro uzvaru Eiropas čempionātā, apspēlējot Beļģijas juniorus ar rezultātu 63:52.

Cīņas gaitā komanda izsēja 19 punktu pārsvaru, tomēr Rinalda Mālmaņa pārliecinošā spēle palīdzēja nosargāt uzvaru. Arņa Vecvagara trenētie puiši A grupā ierindojās otrajā vietā aiz Itālijas, savukārt trešajā pozīcijā finišēja Polijas basketbolisti. Nākamajā kārtā Latvija spēlēs pret Horvātiju, Franciju un, visticamāk, Lietuvu.

4 Beļģija 194:205 1-2

Agresīva aizsardzība un Rinalds Mālmanis – šo divu faktoru apvienojums sekmēja Latvijas junioru izrāvienu pirmajā ceturtdaļā. Valmieras uzbrucējs trešo spēli pēc kārtas laukumā darbojās pārliecinoši, desmit minūšu laikā savācot tikai par punktu mazāk, nekā pretinieku komanda. Otrkārt, Dāvis Čīma, Ervīns Mežnieks un Ričards Melderis pēc pārķertām bumbām radīja iespēju gūt vieglos punktus. Saspēles vadītājs Artūrs Grinbergs turpināja iedzīvoties piezīmju problēmās, taču brīvmetienus izpildīja nevainojami un pirmās desmit minūtes tika pabeigtas ar plus deviņi – 18:9.

Nākamajā ceturtdaļā Latvija ofensīva turpinājās. Punktus no spēles sāka gūt Rihards Lomažs, pirmo tālmetienu iemeta Rauls Avenītis, savus rēķinus papildināja Mālmanis un Grinbergs. Desmitminūtes vidū sarkanbaltsarkano pārsvars pieauga līdz četrpadsmit punktiem – 29:15. Beļģijas spēlētāji ķērās pie presinga, cenšoties nobremzēt Latvijas tempu, taču nespēja apturēt Rūdolfu Strādnieku. Viņš atzīmējās divos uzbrukumos pēc kārtas, panākot vēl lielāku pārsvaru – 33:17. Puslaika galotnē pēc Strādnieka un Lomaža precīzajiem brīvmetieniem tika sasniegts lielālais atrāviens (39:20), tomēr pēdējos četrus punktus guva Beļģijas spēlētāji – 39:24.

Cīņā par atlēkušajām bumbām pirmajā puslaikā valdīja līdzsvars (25-25), taču Latvijas metienu precizitāte bija gandrīz divreiz labāka (40% pret 23,5%). To izdevās nodrošināt, biežāk gūstot vieglos punktus ātrajos uzbrukumos (8-0) vai pēc pretinieku kļūdām (13-6). Spēlei atsākoties, Latvijas basketbolisti kļūdījās biežāk nekā pretinieki un pārsvars sāka sarukt. Beļģijas spēlētājiem izdevās vairāki ātrie uzbrukumi, kuros tika gūti viegli punkti, tāpēc Arnis Vecvagars pieprasīja minūtes pārtraukumu – 47:38. Arī pēc tā kļūdu sērija turpinājās un pusstundas noslēgumā pārsvars samazinājās līdz pieciem punktiem – 47:42.

Beļģijas presings vēlreiz nostrādāja ceturtās ceturtdaļas sākumā. Kārtējā Latvijas kļūda, kārtējais Beļģijas ātrais uzbrukums un divi zaudēti punkti – 47:44. Nelabvēlīgo tendenci apturēja centra spēlētāja Klāva Čavara divpunktnieks un Lomaža punkti ātrajā uzbrukumā, taču sāncenši pēc ātri iemesta tālmetiena turpināja turēties tuvā attālumā. Situāciju uzlaboja Strādnieka sekmīgā cīņa par atlēkušajām bumbām un Mālmaņa uzņemšanās. Uzbrucējs pielaboja bumbas kustību uz grozu, iemeta divus soda metienus un nākamajā uzbrukumā realizēja tālu divpunktu metienu – 61:49. Pēc Beļģijas atbildes savs vārds bija sakāms Melderim, tādējādi Latvija turpināja kontrolēt spēli. Beļģijas spēlētāji pēdējās trīsarpus minūtēs nespēja gūt punktus no spēles un zaudēja izredzes cīnīties par iekļūšanu ceturtdaļfinālā.