Latvijas izlase piekāpjas Lietuvai

© Sportacentrs.com

Pārbaudes spēlē, gatavojoties Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, Latvijas izlases basketbolisti šovakar Šauļos ar 74:93 zaudēja Lietuvas valstsvienībai, kas turpina gatavoties Pasaules kausa izcīņai.

Spēli ar 9:0 izrāvienu sāka lietuvieši, bet Latvijas komandai pirmos punktus gūt izdevās tikai 3. minūtē. Arī pirmās ceturtdaļas turpinājumā Lietuvas izlase dominēja un pēc nospēlētām desmit minūtēm rezultāts bija 27:10. Latvijas basketbolisti pirmajā ceturtdaļā no spēles trāpīja tikai četrus metienus no 16, bet lietuvieši – astoņus no 14.

Otrās ceturtdaļas vidū spēlē labi iegāja Jānis Timma, kurš realizēja divus tālmetienus, bet pēc Kristapa Janičenoka caurgājiena izdevās pietuvoties līdz 22:32. Spēles otrās desmit minūtes latviešiem uzbrukumā izdevās aizvadīt sekmīgāk, tomēr arī lietuvieši nesamazināja rezultativitāti un lielajā pārtraukumā komandas devās, rezultātam esot 34:48.

Trešās ceturtdaļas sākumā mājinieki veica 10:2 spurtu un pirmoreiz mačā lietuviešu pārsvars pārsniedza 20 punktus (58:36), tomēr līdz pēdējai ceturtdaļai Latvijas izlasei izdevās atkal pietuvoties līdz -15 (55:70). Pēdējās ceturtdaļas vidū Latvijas komandai bija vairs tikai sešu punktu deficīts (70:76), taču atlikušajā laikā mājinieki atkal palielināja pārsvaru un svinēja drošu uzvaru.

Latvijas izlasē rezultatīvākie ar desmit punktiem bija Kristaps Janičenoks un Jānis Timma, bet debitants Ronalds Šmits pievienoja deviņus punktus.

Latvija un Lietuva 74:93 (10:27; 24:21; 21:22, 19:23).

Janičenoks 10, Timma 10, Šmits 9, Freimanis 8, Meiers 6 (5 atl.b.), Gražulis 6, Zaķis 5, Bertāns 5, Jakovičs 4, Strēlnieks 4, Mejeris 3, Blūms 2, Šķēle 2; Gudaitis 15 (8 atl.b.), Kuzminsks 14, Jankūns 13, Gaiļus 11.

Atgādinām, ka pirmajās divās pārbaudes spēlēs latvieši izbraukumā tikās ar Igauniju (70:45 un 60:72), bet pēc tam viesos mērojās spēkiem ar Lielbritāniju (77:73 un 76:68).

Turpinot gatavoties kvalifikācijas turnīram, Latvijas izlase no 1. līdz 3. augustam piedalīsies Superkausa izcīņā Vācijā, kur bez mājiniekiem spēlēs arī Krievijas un Izraēlas basketbolisti.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru Latvija sāks 10. augustā, kad izbraukumā Luleo pilsētā spēkosies ar Zviedrijas valstsvienību. Tāpat par ceļazīmi uz finālturnīru Latvija cīnīsies ar Slovākiju un Rumāniju. Finālturnīram kvalificēsies visu septiņu apakšgrupu uzvarētāji, kā arī seši otro vietu ieguvēji.

Vietu finālturnīrā jau garantējuši Pasaules kausa izcīņas dalībnieki – Francija, Lietuva, Spānija, Horvātija, Slovēnija, Ukraina, Serbija, Grieķija, Turcija un Somija, kā arī kvalifikācijas 1. kārtas uzvarētāja Igaunija.