Latvijas čempionātā ar 81,75 metriem triumfē Kovals, dāmām labākā Palameika

© Sportacentrs.com

Piektdien Ogrē notikušajā Latvijas vieglatlētikas čempionāta pirmajā sacensību dienā starp vīriem un dāmām sadalīti 20 medaļu komplekti. Prestižākajā disciplīnā šķēpmešanā uzvaru svinēja Ainārs Kovals, bet dāmu konkurencē labākā bija Madara Palameika.

100 metros vīriem uzvaru svinēja Ronalds Arājs, kurš finālā distanci veica 10,44 sekundēs, savukārt dāmu konkurencē labākā bija 20 gadus vecā Diāna Daktere, finišu sasniedzot 12,21 sekundē. 400 metros vīriem uzvaru svinēja Renārs Stepiņš (48,68 sekundes), kurš izrādījās par sešām sekundes simtdaļām ātrāks par Jāni Leiti. Sievietēm ātrākā bija 17 gadus vecā Aleksandra Koblence (55,92).

1500 metros uzvarēja Latvijas rekordists Dmitrijs Jurkevičs (3:49,53), tuvākos sekotājus apsteidzot par vairāk nekā četrām sekundēm. Dāmu konkurencē starp sešām dalībniecēm ātrākā bija daudzkārtējā Latvijas čempione Jeļena Ābele,kura distanci veica četrās minūtēs un 23,64 sekundēs. 5000 metru distancē labākais bija ventspilnieks Valērijs Žolnerovičs (14:27,00),bet dāmām ātrākā bija Jolanta Liepiņa no Salacgrīvas (17:27,07).

110 metru barjerskrējienā vīriem zeltu izcīnīja Kristaps Sietiņš (14,66), kura trenerim Staņislavam Olijaram starts neizdevās (19,27). Dāmām simt metru barjerās startēja vien trīs sportistes, un veiklākā bija Dace Dreimane (14,81).

4x100 metru komandu sprinta stafetes skrējienā kungiem triumfēja "Arkādija" (Arturs Sokolovs, Jurģis Karulis, Kārlis Evertovskis, Vladimirs Mihailovs), kas finišu sasniedza pēc 42,94 sekundēm. Dāmu konkurencē uzvaru svinēja BJC IK "Auseklis" (Evita Kalniņa, Beatrise Upeniece, Anete Veinberga, Anna Paula Auziņa) ar rezultātu 48,61 sekunde.

Tāllēkšanā vīriem uzvaru svinēja Elvijs Misāns (7,72 metri), bet dāmām atsperīgākā bija Aiga Grabuste (6,50), par 19 centimetriem apsteidzot Laumu Grīvu. Kārtslēkšanā vīriem Mareks Ārents uzvaru svinēja ar 5,55 metriem, bet dāmām startēja tikai Ildze Bortaščenoka (3,60).

Vakara nagla, protams, bija šķēpmešanas sacensības. Par Latvijas čempionu kļuva Ainārs Kovals, kurš veica vienu metienu, ar ko arī pietika uzvarai - 81,75 metri. Otrais palika Ansis Brūns (81,28), bet trešajā vietā ierindojās Rolands Štrobinders (77,39). Aiz pjedestāla palika gan Latvijas rekordists Vadims Vasiļevskis (76,42, 4.vieta), gan pasaules junioru rekorda īpašnieks Zigismunds Sirmais (72,23).

Dāmu konkurencē uzvaru svinēja Latvijas rekordiste Madara Palameika, kura ar pēdējo sesto mēģinājumu šķēpu raidīja 60,15 metrus tālu. Sinta Ozoliņa-Kovala saņēma sudraba godalgu par 59,62 metrus tālu raidījumu, bet pie bronzas tika Līna Mūze (55,51).

Visbeidzot lodes grūšanas sektorā labākais bija Māris Urtāns ar 18,63 metrus tālu grūdienu, bet dāmām zelts tika Lindai Ozolai (13,91).