Ceturtdiena, 18.aprīlis

redeem Jadviga, Laura

U20 beidz ar zaudējumu norvēģiem bullīšos

© Sportacentrs.com

Sestdien dalību pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā noslēdza Latvijas U20 hokeja izlase, kas pēdējā mačā Itālijā ar rezultātu 0:1 pēcspēles metienu sērijā atzina Norvēģijas vienaudžu pārākumu.

Ģirts Ankipāns arī pēdējā mačā, kas izšķīra vien to, kurā pozīcijā izlase noslēgs turnīru, uzticēja vārtu drošību Egilam Marekam Kivleniekam, savukārt Norvēģijas galvenais treneris Jans Brandvolds vārtos lika nosacīti otro numuru Teodoru Hestnesu.

Pirmās divas trešdaļas aizritēja bez vārtu guvumiem. Latvijai bija trīs vairākuma iespējas, norvēģiem - divas, tomēr biežāk vārtiem uzbruka tieši ziemeļnieki. Otrās trešdaļas beigu daļā saķērās abu komandu uzbrucēji Oskars Batņa un Kolins Olsens, par ko saņēma pa divām minūtēm piespiedu atpūtas.

Pēdējā trešdaļā latvieši pat uzbruka nedaudz biežāk, tomēr rezultāts arvien nemainījās, un sekoja papildlaiks. Arī tajā neviena komanda nespēja nosvērt svaru kausus par labu sev, un uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešami pēcspēles metieni. Roberts Locāns un Mārtiņš Dzierkals savas iespējas neizmantoja, tāpat kā pirmie divi norvēģu uzbrucēji. Trešajā piegājienā Tomass Olsens pārspēja Kivlenieku, bet Haraldam Eglem pagarināt sēriju neizdevās, un Latvija piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 0:1.

Līdz ar to Latvija čempionātā kopumā izcīnīja divus panākumus, divas reizes zaudēja pamatlaikā un vienu reizi pēcspēles metienos. Pirms pēdējām divām turnīra spēlēm Latvija saglabā trešo pozīciju, taču, ja Itālija uzvarēs Slovēniju, mūsējie noslīdēs uz ceturto vietu.

Norvēģija U20 - Latvija U20 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)

Vārti: 65:00 T.Olsens (PM) 1:0

Soda minūtes: 8:6

Metieni: 25:21

Vārtsargi: Hestness - Kivlenieks