Latvijas jaunie šorttrekisti labo Latvijas rekordu

© ventspils.lv

„Europa Cup final” sacensības norisinājās Vācijas pilsētā Oberstdorfā no 20.-22.martam, kur tikās astoņi Austrumeiropas un astoņi Rietumeiropas labākie šorttrekisti savās vecuma grupās – Junioru D (12-13 gadi), Junioru C (14-15 gadi), Junioru B (16-17 gadi), Junioru A (18-19 gadi) un pieaugušo (no 19 un vecāki) grupās no piecpadsmit Eiropas valstīm.

„Europa Cup final” Latvijas komadu pārstāvēja četri „Krievānes Slidošanas Skolas” (KSS) audzēkņi – Normans Beikmanis pieaugušo grupā, Endijs Vīgants Junioru A grupā, Tomass Bakēvics Junioru B grupā un Reinis Bērziņš Junioru D grupā.

Vislabāk no Latvijas pārstāvjiem Eiropas Kausa finālā veicās KSS audzēknim Reinim Bērziņam, kurš Junioru D grupā, uzvarot visos slidojumos arī pārliecinoši izcīnīja zelta medaļas 3 distancēs - 1000 metros, 777 metros un 500 metros, tādejādi kļūstot par absolūto Eiropas čempionu Junioru D grupā. Par labu sportisko formu liecina arī sasniegtais jaunais Latvijas rekords 500 metru distances finālā, kur Reinis sev piederošo Latvijas labāko sasniegumu uzlaboja gandrīz par  0,2 sekundēm, uzrādot 45,587 sekundes.

Pārējiem KSS sportistu veikums - Normans Beikmanis ierindojās 9.vietā, Tomass Bakēvics izcīnīja 10. vietu, bet Endijs Vīgants bija 15.vietā.

Savukārt sezonas noslēdzošās sacensības „Evo Cup final”, kuras  norisinājās Lietuvas pilsētā Elektrenai no 28.-29.martam piedalījās šorttrekisti Junioru C (14-15 gadi), D (12-13 gadi), E (10-11 gadi), F (8-9 gadi) un G (7 un jaunāki) vecuma grupās no četrām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Polijas un Krievijas.

„Evo Cup final” sacensībās piedalījās 14 KSS audzēkņi Junioru E, F, G vecuma grupās, izcīnot 9 medaļas (3 sudraba un 6 bronzas) un 3 sacensību kopvērtējuma kausus. Junioru E grupā Māris Jānis Šternmanis izcīnija sudrabu 500 metros, bronzu 777 metros un sacensību kopvērtējumā kausu par trešo vietu, Junioru F grupā Emīls Reinis Rudzītis izcīnīja sudrabu 333 un 111 metru distancēs, bronzu 222 metros un kopvērtējumā kausu par otro vietu, Junioru F grupā Madara Gintere izcīnīja bronzu 333 metros, savukārt puišu konkurencē šajā grupā visās distancēs bronzu izcīnīja Alisters Salnājs Bērziņš arī iegūstot kopvērtējuma kausu par trešo vietu.

Sacensībās sportisti Junioru C un vecākās grupās sacenšas 1500 metru, 1000 metru un 500 metru distancēs, Junioru D grupā – 1000 metru, 777 metru, 500 metru distancēs, Junioru E grupā – 777 metru, 500 metru un 333 metru distancēs, Junioru F un G grupā – 333 metru, 222metru un 111 metru distancēs.