Ceturtdiena, 18.aprīlis

redeem Jadviga, Laura

Samoilovs un Šmēdiņš iekļūst Eiropas čempionāta 1/4 finālā

© cev.eventolive.it

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš turpina sekmīgi spēlēt Austrijas pilsētā Klāgenfurtē notiekošajā Eiropas čempionātā. Lai arī tika zaudēts pirmais sets turnīrā, Samoilovs un Šmēdiņš trīs setu cīņā prata apspēlēt vāciešus Aleksandru Valkenhorstu un Štefanu Vindšeifu (21:17, 20:22, 15:12).

Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš veiksmīgi uzsāka pirmo setu, pēc Šmēdiņa precīzas serves izvirzoties vadībā ar rezultātu 2:0. Lai arī vāciešiem izdevās sadeldēt trīs punktu deficītu (1:4) un pietuvoties viena punkta attālumā (8:9), Latvijas pludmales volejbolisti atkal atrāvās - 17:12 un 21:17 visā setā.

Otrais sets ilgu laiku ritēja pēc līdzīga scenārija - 2:0 seta sākumā, ļoti pieklājīgs četru (6:2) un pat piecu punktu pārsvars tā turpinājumā (12:7, 15:10). Tomēr vācieši prata lauzt cīņas gaitu, pievilkt līdz mīnus divi (14:16, 16:18) un tad gūt trīs punktus pēc kārtas (19:18). Seta galotnē jau iniciatīva bija Vācijas duetam - 20:19, 21:20 un arī 22:20, kas nozīmēja uzvaru setā un trešā seta nepieciešamību.

Vācieši pēc veiksmīgas otrā seta galotnes uz viļņa bija arī trešā seta sākumā, panākot 2:0. Tomēr Samoilovs un Šmēdiņš pierādīja, ka arī viņi prot atspēlēties, ātri vien pārņēma stabilu vadību (5:3, 8:5, 12:8). Atvairījuši katru vāciešu mēģinājumu panākt lūzumu setā, Samoilovs un Šmēdiņš galotnē nosargāja pārsvaru un svinēja uzvaru -15:12 setā un 2-1 spēlē.

Ceturtdaļfināla spēle paredzēta jau šovakar, un tajā Samoilovam un Šmēdiņam pretī stāsies ar septīto numuru izliktie spāņi Errera un Gavira. 1/8 finālā viņi tika galā ar citu Vācijas pāri Fligenu un Bekermanu (22:20, 21:15). Spēles sākums paredzēts plkst. 19:30 pēc Latvijas laika.