Samoilovs/Šmēdiņš divos setos uzvar kanādiešus un soļo tālāk

© cev.eventolive.it

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš sekmīgi sāka cīņu Olštinas "Grand Slam" izslēgšanas spēlēs, kur pirmajā kārtā divos setos pārspēja ar 16. numuru izliktos kanādiešus Džošu Binstoku un Semu Šahteru (21:17, 21:18).

Pirmajā setā iniciatīva piederēja Samoilovam un Šmēdiņam, taču kanādiešiem izdevās turēties dažu punktu attālumā un regulāri panākt arī izlīdzinājumu – 8:8, 10:10, 12:12. Seta otrajā pusē Samoilovam un Šmēdiņam gan izdevās atrauties, un Šmēdiņš ar sekmīgu bloku panāca jau plus četri (17:13). Šmēdiņš vēlāk arī pielika punktu setam - 21:17.

Otro setu labāk sāka pretinieki, taču Samoilovam un Šmēdiņam izdevās no 4:6 panākt 6:6 un pēc tam, vairākkārt labi nospēlējot aizsardzībā, garā izspēlē iegūt arī vadību (7:6). Binstoks un Šahters gan tik viegli nepadevās, no mīnus (7:9) atkal izvirzoties vadībā (12:11, 13:12). Seta izšķirošais periods bija pie rezultāta 16:16, kad Latvijas duets guva četrus punktus pēc kārtas un pēc diviem Šmēdiņa blokiem bija priekšā jau ar 20:16.

Kanādieši joprojām nepadevās un atspēlēja divas mačbumbas, bet Šmēdiņš ar kārtējo bloku tomēr pielika gan setam, gan spēlei treknu punktu - 21:18 setā un 2-0spēlē. Astotdaļfinālā Samoilovs un Šmēdiņš tiksies ar 12. numuru izliktajiem krieviem Semjonovu un Krasiļņikovu. Mača sākums paredzēts plkst. 13:15 pēc Latvijas laika.

Samoilovs un Šmēdiņš "Grand Slam" pamatturnīru sāka ar uzvarām divos setos pār austrāliešiem Kapu un Makhjū (21:18, 21:17) un vāciešiem Fuhsu un Vindšeifu (21:18, 26:24), bet tad divos setos piekāpās mājiniekiem Fijalekam un Prudelam (17:21, 19:21).