Piektdiena, 17.maijs

redeem Dailis, Herberts, Umberts

Grigorjeva kvalificējas Rio, bet zaudē pasaules bronzas finālā

© Sergejs Kuzņecovs, "Latgales Laiks" / 7sport.lv

Iepriekšējo divu gadu Latvijas labākā sportiste, brīvās cīņas cīkstone Anastasija Grigorjeva (25) ceturtdien pasaules čempionātā Lasvegasā sāka ar divām komfortablām uzvarām un iekļuva ceturtdaļfinālā, kur pusnaktī piedzīvoja sagrāvi. Turpinājumā tika izcīnīta olimpiskā ceļazīme un piedzīvots zaudējums bronzas mačā.

63 kilogramu sacensību apakšējā zarā Grigorjevas pirmā pretiniece bija brazīliete Laiša Nuneša de Oliveira, uzvara - 11:1. Tikmēr pasaules ranga pirmie divi numuri zaudēja jau pirmajā mačā. Astotdaļfinālā daugavpiliete pieveica čehieti Adelu Hanzličkovu (14:6).

Ceturtdaļfinālā mūsu sportiste neko nevarēja izdarīt mongolietei Batcecegai Soronzoboldai (0:10). Ar šo cīkstoni Grigorjevai ir gājis smagi - 2012. gada olimpiskajās spēlēs zaudējums (0:5, 4:5), nākamā gada janvārī uzvara (0:1, 3:3), 2014. gada pasaules čempionātā 7:7 un uzvara, savukārt 2015. gada janvārī mongoliete mūsējo valstīja kā iesācēju - ļoti dīvains zaudējums (0:10) - uzreiz pēc izgāšanās daugavpiliete iesmēja kamerā, bet vēlāk izrādījās, ka tas bija viņas un ilggadējā trenera pēdējais kopīgais turnīrs.

Minētā mongoliete šonakt tika finālā, līdz ar to Grigorjeva iekļuva bronzas pusfinālā, kur apspēlēja turcieti Busi Tosunu (16:9).

Bronzas finālā daugavpilieti šorīt eksaminēja 60 kg pasaules ranga līdere, bulgāriete Taibe Juseina. Divas minūtes un zaudējums ar 2:13. Sacensību noslēgumā Grigorjeva tika klasificēta 5. vietā.

Kā jau ziņots, trīskārtējā Eiropas čempione Grigorjeva pirmajās Eiropas spēlēs šogad ieguva bronzas medaļu, bet 2014. gada planētas meistarsacīkstēs pirmoreiz kāpa uz goda pasaules pjedestāla, kur saņēma bronzu. 2015. gada pasaules čempionātam viņa gatavojās bez trenera.

Šī gada pasaules čempionātā pirmais sešinieks katrā svara kategorijā iegūst ceļazīmes uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, savukārt pārējām vēl būs iespēja kvalifikācijas sacensībās nākamgad.

Latvijas cīņas izlase Lasvegasā: Aleksandrs Višņakovs (7. septembrī ieguva 35.vietu), Anastasija Grigorjeva (11. septembra rītā izcīnīja 5.vietu), Imants Lagodskis (uz paklāja ies 11. septembrī), Armands Zvirbulis (cīnīsies 11. septembrī - savā dzimšanas dienā).