Gulbis turpina uzvaru sēriju pār Rožē-Vaselānu

© SCANPIX

Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis pārvarējis Roterdamas ATP Tour 500 turnīra kvalifikācijas 1.kārtu. Sesto reizi karjerā viņam izdevās uzveikt francūzi Eduāru Rožē-Vasēlānu, šoreiz to paveicot trīs setos - 4:6, 6:2, 7:6(3). Izšķirošajā cīņā par pamatturnīru latvietis svētdien spēkosies ar Krievijas tenisistu Jevgeņiju Donskoju.

Šonedēļ Ernests Gulbis tika pie pirmās uzvaras ATP līmeņa turnīru pamatturnīros šosezon, kad Monpeljē sacensībās pieveica Kentānu Alisu (6:4, 6:3). Sekmīgs turpinājums gan neizdevās, jo nākamajā mačā tika zaudēts Rišāram Gaskē (4:6, 4:6). Līdz ar to Ernests devās uz Nīderlandes pilsētu Roterdamu, kur norisinās ATP Tour 500 sacensības.

Šajā turnīrā Gulbis līdz šim bija spēlējis trīs reizes. 2013. gadā pārvarēta kvalifikācija un sasniegta 2.kārta (zaudējums pret argentīnieti Del Potro), 2014. gadā tikts līdz pusfinālam (neveiksme pret čehu Tomāšu Berdihu), bet pērn jau 1.kārtā pārliecinošs zaudējums austrietim Dominikam Tīmam. Šogad ATP ranga 82. vietā esošajam latvietim atkal bija jāpiedalās kvalifikācijas turnīrā.

Par mūsu tenisista pirmo pretinieku kļuva francūzis Eduārs Rožē-Vaselāns (Edouard Roger-Vasselin). 32 gadus vecais sportists ATP vienspēļu rangā šobrīd ieņem 136.vietu, bet karjeras rekordu sasniedzis 2014. gadā, kad bijis 35. pozīcijā. Ernestam pret šo sportistu perfekta bilance, uzvarot visas piecas iepriekšējās cīņas. Arī šodienas duelī Gulbis bija favorīts.

Spēles pirmajā setā Ernests trīs savas serves geimus uzvarēja sausā, taču neveiksmīgs septītais geims lika zaudēt setu. Šajā geimā tika fiksēta vienīgā breikbumbasetā, kuru francūzis realizēja - 6:4 viņa labā. Otrajā setā uz tablo bija līdzsvars pēc četriem nospēlētiem geimiem, taču tad Gulbim izdevās uzvarēt četrus geimus pēc kārtas, novirzot cīņas uzvarētāja noteikšanu uz trešo setu.

Trešajā setā abi tenisisti spēja uzvarēt geimos pie savas serves, turklāt nedodot viens otram pat kaut vienubreikbumbu. Saspringtākas iznāca vien seta beigas. 11.geimā pie Gulbja serves bija 30:30, taču Ernests uzvarēja nākamās divas izspēles. Tikmēr 12.geimā Rožē-Vaselāns nokļuva 15:40 pozīcijā, kas nozīmēja divas mačbumbas latvietim. Izmantot tās neizdevās - jāspēlē taibreiks.

Tajā Ernests zaudēja vienu savas serves punktu, tomēr tas nebija izšķiroši, jo uzdevās uzvarēt trīs pie sāncenša serves. Tas deva komfortablu uzvaru taibreikā ar 7:3 un visā mačā ar 4:6, 6:2, 7:6(3). Spēles ilgums - stunda un 53 minūtes.

Kvalifikācijas 2. kārtā Gulbis tiksies ar Krievijas tenisistu Jevgeņiju Donskoju (ATP 84.), kurš divos setos apspēlēja 18 gadus veco mājinieku Timu Van Rijthovenu (ATP 579.). Līdz šim abi savstarpējos dueļos nav tikušies.