Fominas, Strautmanes un Šeptes debijā Latvija sagrauj Jaunzēlandi

© basket.lv

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība sestdien, 28. maijā, pārbaudes spēlē Rīgas arēnā uzvarēja Jaunzēlandi ar rezultātu 72:52.

Trijos pēcpusdienā basketbolistes piedalījās Rozā lentītes dienas pasākumos pie Brīvības pieminekļa. Uzrunas publikai teica kampaņas vēstnese Ieva Krastiņa un bijusī WNBA spēlētāja Sjū Viksa (Sue Wicks). Turpinājumā sekoja fotogrāfēšanās un 40 minūšu gājiens līdz Rīgas arēnai Zemessardzes orķestra pavadījumā.

Gājienā devās U17 izlases spēlētājas, kā arī Saldus, "Rīdzenes" un "Kolibri" basketbola skolu audzēknes. Pirms spēles skatītājus sveica ilggadējā izlases spēlētāja Liene Jansone. Pēc komandu izsaukšanas sekoja Dr. Vairas Vīķes-Freibergas video uzruna, LBS prezidenta Valda Voina pateicība Jaunzēlandes izlasei un valstu himnas.

Latvijas starta pieciniekā spēli sāka divas spēlētājas, kuras 24. maijā aizvadīja pirmo spēli valstsvienības sastāvā - Ilze Jākobsone un Digna Strautmane. Sešas minūtes un 17 sekundes pēc spēles sākuma jaunāko māsu nomainīja Paula Strautmane, bet 32 sekundes vēlāk oficiālā spēlē debitēja arī ventspilniece Luīze Šepte. Minūti un 18 sekundes pirms pamatlaika beigām pienāca Asnates Fominas debijas brīdis.

Starta piecinieks
Latvija: Jākobsone, Priede, Digna Strautmane, Putniņa, Vītola
Jaunzēlande: Cocks, Harmon, Edmondson, Purcell, Davidson

"Garās papardes" (Tall Ferns - Jaunzēlandes iesauka) guva pirmos piecus punktus spēlē. Latvijas rindās ar pirmo pustālo metienu izcēlās Liene Priede. Tālāk ar pirmajām sekmēm izcēlās garās spēlētājas. Kristīne Vītola savāca uzbrukuma bumbu un guva otrās iespējas punktus, to pašu paveica kapteine Aija Putniņa, bet Zenta Meļņika izprovocēja piezīmes. Divas minūtes pirms ceturtdaļas beigām rezultātu ar pustālo metienu izlīdzināja Luīze Šepte - 11:11. Desmitminūtes izskaņā sekmīgākas bija Jaunzēlandes spēlētājas - 12:14.

Nākamajā ceturtdaļā Latvijas spēlētājām izdevās trāpīt vairākus tālmetienus, trīs reizes izvirzot komandu vadībā. Vispirms neizšķirtu panāca Aija Putniņa, bet pirmā tālā bumba piederēja Dignai Strautmanei - 17:14. Nākamajās divās reizes priekšroku sarkanbaltsarkanajām deva Baibas Eglītes trīspunktnieki - 20:18 un 25:22. Priedes pustālais un Meļņikas cīņa zem groza palielināja pārsvaru līdz sešiem punktiem (28:22), bet puslaika beigās nedaudz labākas bija Jaunzēlandes spēlētājas. Viņu pēdējo uzbrukumu izdevās atvairīt, laukumā sūtot sevišķi garu piecinieku ar Krēsliņu, māsām Strautmanēm, Kūlīti un Vītolu - 28:26.

Pirmajā puslaikā Latvijai bija pārsvars atlēkušajās bumbās (23-15) un trīspunktu metienos (3/10 pret 1/7). Sāncenses precīzāk meta brīvmetienus (7/12 pret 11/14) un retāk kļūdījās (9-7). Jaunzēlandes rindās ar 10 punktiem izcēlās Antonija Edmondsone, savukārt Baibas Eglītes rēķinā septiņi punkti.

Trešās ceturtdaļas sākumā Digna Strautmane un Ilze Jākobsone izcēlās ar pārķertām bumbām aizsardzībā, bet pirmo grozu guva Aija Putniņa. Nākamajā uzbrukumā pēc labas bumbas kustības tālmetienu iemeta Ilze Jākobsone - 33:26. Divus uzbrukumus sekmīgi noslēdza Baiba Eglīte, vienu Liene Priede, taču atrāvienu nostiprināt neizdevās. Jaunzēlandes līderes Koksa un Hārmona trīs minūtēs sameta 11 punktus, vairākas reizes samazinot starpību līdz diviem punktiem - 39:37. Pretinieču dueta plosīšanos pārtrauca Kristīnes Vītolas sekmīgā spēle abos laukuma galos un iemestais tālmetiens - 42:37. Minūti vēlāk gājiens uz grozu izdevās Katei Krēsliņai - 44:39. Jaunzēlandietes katru reizi atspēlējās, taču izskaņā “sirēnlauža” metienu pēc pagrieziena par 180 grādiem realizēja Liene Priede - 46:41.

Arī ceturtajā ceturtdaļā Latvijas uzbrukumu iekustināja aizsardzes. Baiba Eglīte iemeta abus brīvmetienus, savukārt Ilze Jākobsone perimetra apkaimē guva piecus punktus pēc kārtas - 53:47. Minūti vēlāk tālmetienu iemeta Kate Krēsliņa - 56:47. Paula Strautmane pārķēra bumbu aizsardzībā, bet nākamajā uzbrukumā brīvā situācijā sameklēja Aiju Putniņu - 60:47. Krēsliņas garāmgājiens un tālmetiens palielināja pārsvaru līdz 16 punktiem - 65:49. Paula Strautmane pirmo punktu guva no soda metienu līnijas - 66:49. Latvija svinēja pārliecinošu uzvaru, maija treniņnometni noslēdzot ar trīs panākumiem četrās spēlēs.