Bertāns NBA debitē ar pieciem punktiem un "Warriors" sagraušanu

© scanpix

Negaidīti pārliecinoši jauno Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezonu iesākusi Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio "Spurs", kas šonakt viesos Oklendā droši tika galā ar 2015. gada čempioni un pagājušās sezonas finālisti "Warrios" - 129:20. Latviešu uzbrucējs laukumā devās ceturtās ceturtdaļas izskaņā un nepilnās četrās minūtēs pamanījās gūt piecus punktus.

Dāvis Bertāns laukumā devās ceturtās ceturtdaļas izskaņā un 3:39 minūtēs realizēja abus izpildītos metienus (2p. 1/1, 3p. 1/1), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un pieļāva vienu kļūdu. “Spurs” rindās šovakar pārliecinoši labākie bija Kavai Lenards (35 punkti, karjeras rekords) un Lamarkuss Oldridžs (26 punkti, 14 atl. bumbas).

Titulētā “Spurs” jauno ēru bez kluba leģendas Tima Dankana uzsāka Oklendā pret vasarā “viskarstāko” brīvo aģentu Kevinu Durentu ieguvušo Goldensteitas “Warriors”. Abas komandas pagājušo regulāro sezonu noslēdza ar labākajām uzvaru-zaudējumu bilancēm visā līgā (Sanantonio kluba rekordu 67-15,kareivji līgas rekordu 73-9), tomēr gaidītā tikšanās konferences finālā izpalika, jo Teksasas klubs nespēja tikt pāri Oklahomsitijas barjerai. Bijušais “Thunder” uzbrucējs Durents mača ievadā meta nekļūdīgi - deviņi punkti ar četriem metieniem, kaldinot mājinieku izrāvienu 12:2, tomēr pārējie “Zelta štata” komandas līderi vēl tikai meklēja spēles pavedienu. Tikmēr “Spurs” ar rezervistu iesaistīšanos spēja pārtraukt ieilgušu sausuma periodu uzbrukumā. Vērtīgu pienesumu viesiem “no soliņa” deva Patriks Milzs, Deivids Lī un 39 gadus vecais Manu Džinobili, bet Džonatans Simonss ar tālmetienu ceturkšņa izskaņā panāca negaidītos +11 (31:20).

Vēl pirms pāris gadiem NBA attīstības līgā spēlējušais Simonss turpināja darboties rezultatīvi arī otrajā ceturtdaļā, metot nekļūdīgi (5/5) un panākot 36:23. Lieli nopelni teksasiešu veiksmīgajam sniegumam bija, protams, arī lieliskajai aizsardzībai, kas pagājušajā sezonā vairākos statistikas rādītājos bija labākā visā līgā. Viens no galvenajiem šī sasnieguma “vaininiekiem” Kavai Lenards vēlāk panāca arī +17 (42:25). “Warriors” atbildēja ar vairākiem sarežģītiem, bet ierastiem Stefena Karija groziem, bet pēc Durenta danka deficīts vairs tikai -8 (42:50). Pieredzējušie “Spurs” neapjuka un puslaika izskaņā Lenards kopā ar Lamarkusu Oldridžu un Milzu kopā guva deviņus bezatbildes punktus, bet, skanot puslaika beigu sirēnai, atkal nekļūdīgs no tālās distances bija Simonss - 64:46.

Trešajā ceturksnī Stīva Kera padotie visai drīz pietuvojās līdz 58:68, turklāt ar dažiem precīziem groziem ritmu uzbrukumā šķietami pamazām sāka iegūt pirmajā puslaikā vien divus punktus guvušais Klejs Tompsons. Sanantonio gan joprojām, lielā mērā pateicoties Oldridžam un Lenardam, spēja vajadzīgos brīžos atbildēt ar vairākiem sekmīgiem uzbrukumiem, bet otrā laukuma galā ciešā aizsardzība neļāva allaž rezultatīvajiem “Warriors” ieskrieties. Īsi pirms perioda beigām Lenarda izcilā vispusība jau panāca 97:75 uz rezultāta tablo.

”Warriors” - “Spurs” 100:129

(20:31, 26:33, 33:31, 23:32)