Porziņģim seši rekordi Romā, "Sevilla" pirmais zaudējums

Trešdien, 29. oktobrī, Eiropas kausa izcīņā basketbolā notika 16 spēles. Kristaps Porziņģis sasniedza labākos rādītājus starptautiskajā karjerā, taču "Sevilla" izbraukumā zaudēja Itālijas čempionāta pusfinālistiem "Virtus Roma".

Virtus Roma (3-0) 84, Sevilla (2-1) 82

Abas komandas pirmajās kārtās neizjuta sakāves rūgtumu. Romieši viesos sagrāva Šarleruā (88:59), savukārt pirmajā mājas spēlē apspēlēja Nansī vienību no Francijas – 84:79. Andalūzieši ciemos pieveica Oldenburgu, bet savā laukumā pieveica Šarleruā – 80:75.

Trešdien viesi uzvarēja pirmo puslaiku ar piecu punktu pārsvaru – 36:41, taču trešajā ceturtdaļā atdeva iniciatīvu mājiniekiem. Romas basketbolisti veica izrāvienu 28:15, pirms pēdējām desmit minūtēm iegūstot astoņu punktu vadību – 64:56. Seviļa turpināja cīnīties līdz galam, ceturtajā ceturtdaļā sameta 26 punktus, taču piedzīvoja pirmo zaudējumu – 84:82 (15:24, 21:17, 28:15, 20:26).

Kristaps Porziņģis sešās kategorijās – punktu gūšanā, tālmetienos, atlēkušajās bumbās, rezultatīvajās piespēlēs, pārķertajās bumbās un lietderībā – laboja personiskos rekordus. Spēka uzbrucējs Romā guva 18 punktus (2p 4/8, 3p 3/4, 1p 1/2) jeb par diviem punktiem vairāk nekā Eirokausu karjeras pirmajās četrās spēlēs kopā.

Liepājnieks papildināja krājumu ar septiņām izcīnītām bumbām zem groziem, četrām rezultatīvām piespēlēm un četrām pārķertām bumbām. Porziņģis bloķēja divus metienus, saņēma četras personiskās piezīmes, izprovocēja vienu pārkāpumu un nopelnīja labāko lietderības koeficientu komandā 26.