arrow_right_alt Sports \ Hokejs

Rīgas "Dinamo" uzvar Habarovskas "Amur"

© Romans Kokšarovs

Piektdienas vakarā Arēnā Rīga Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) spēlē Rīgas "Dinamo" vienība ar rezultātu 3:1 apspēlēja Habarovskas "Amur", izcīnot piekto panākumu pēdējās sešās spēlēs.

Jau septītajā spēles minūtē Rīgas kapteinis Marcels Hosa atklāja rezultātu, vārtu guvumā pārvēršot Mika Indraša piespēli no aizvārtes. Neveiksmīgs rīdzinieku brīdis, kad Jurčina aiz vārtiem pārkāpj noteikumus un tad Cibuļskis izmet ripu ārpus laukuma, pārtop viesu vārtu guvumā pirmās trešdaļas vidū, un rezultāts atkal tika izlīdzināts (1:1). Līdz vadības atgūšanai gan līdzjutējiem nebija jāgaida ilgi – 12. minūtē „dinamieši” vairākumā panāk 2:1, kad pēc Laura Dārziņa piespēles trešos vārtus pēdējo trīs spēļu laikā iemeta Miķelis Rēdlihs. Lai gan trešdaļas izskaņā „Dinamo” vēlreiz nonāk mazākumā, pirmajā lielajā pārtraukumā komandas dodas pie iepriekš fiksētā rezultāta (2:1).

Otrajā trešdaļā rīdziniekiem bija nepieciešamas vien 23 sekundes, lai dubultotu pārsvaru – 3:1 panāca Lauris Dārziņš. Neraugoties uz solīda pārsvara iegūšanu, „Dinamo” turpināja uzbrukt. Piecas minūtes pirms trešdaļas beigām pēc Georgija Pujaca kļūdas uz zilās līnijas ar Marcela Haščāka izgājienu vienatnē galā tika Džefs Delorjē. Trešdaļas izskaņā mājinieki vēl divas reizes spēlēja vairākumos, ko gan realizēt neizdevās.

Pāris minūtes pēc pēdējās trešdaļas sākuma Čejs Genovejs no neērtā tvēriena meta pa vārtiem, izlaužoties no laukuma stūra, tomēr ripa trāpīja pa vārtu konstrukciju. Rīdzinieki turējās droši, dažas minūtes pirms beigām gan nonākot mazākumā. Sākotnēji „Amur” turēja rīdzinieku aizsardzību sasprindzinājumā, tomēr otrajā vairākuma pusē jau dominēja „Dinamo”. "Amur" centieni atgūties nebija sekmīgi, un "Dinamo" svinēja panākumu ar rezultātu 3:1.

Detalizēta spēles teksta tiešraide: "Dinamo" - "Amur" 3:1 (spēle beigusies)

KHL regulārā sezona, 28. novembris

Rīgas Dinamo – Habarovskas Ambur 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Vārti: 6:10 Hosa (Indrašis, Vilsons) 1:0, 9:16 Taimi (Tarasovs, vair.) 1:1, 11:34 M.Rēdlihs (Dārziņš, Videls, vair.) 2:1, 20:23 Dārziņš (Videls, M.Rēdlihs) 3:1.

Soda minūtes: 8:10

Metieni: 27:23

Vārtsargi: Delorjē – Murigins